Artykuły

Miłe odwiedziny w Dniu Bibliotekarza

  Spotkanie było dla nas bibliotekarek bardzo sympatyczną niespodzianką, ponieważ dzieciaki przyniosły ze sobą słodki upominek, przekazały też serdeczne życzenia oraz odśpiewały tradycyjne „Sto lat!” z okazji Dnia Bibliotekarza.
   Ponieważ była to ich pierwsza wizyta w naszej placówce stała się doskonałą okazją, by przedstawić im naszą ofertę oraz przybliżyć jak pracuje biblioteka.

P1220238

Na początek poznały przygody małpki o imieniu Georg, która tak jak i nasi goście, po raz pierwszy wybrała się ze swoim opiekunem do biblioteki. Dzięki opowieści dzieci już dowiedziały co nie co o bibliotece. W dalszym ciągu spotkania poznały zasady korzystania z wypożyczalni oraz jej księgozbiór. Zobaczyły też wiele ciekawych książek z naszych zbiorów, które przeznaczone są dla dzieci w ich wieku. Mogły je później pooglądać. Porozmawialiśmy też o tym co to znaczy szanować książki, by służyły nam jak najdłużej.

P1220242
           Następnie wybraliśmy się na wycieczkę po innych działach biblioteki. Poznały Wypożyczalnię dla dorosłych, Czytelnię oraz Dział Gromadzenia. Wszędzie bardzo im się podobało, zadziwione były ilością książek jaką widziały w czasie wycieczki.

P1220266

 

 

                                              P1220261

             Na koniec zrobiliśmy sobie wspólną fotografię. Wychodząc dzieciaki obiecały, że wrócą z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki. Zapraszamy i dziękujemy za miłą wizytę i życzenia.

Sunday the 16th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates