Artykuły

Biblioteka 31 mają z okazji Dnia Dziecka, zorganizowała dla młodych czytelników „dzień za ladą biblioteczną”...

dzień za ladą13

Już kilka chwil po otwarciu biblioteki pojawili się rozradowani, pełni entuzjazmu pierwsi czytelnicy, przekomarzając się wzajemnie, który ma zasiąść za biurkiem. Każdego dziecko miało odpisać sobie zwracaną książkę i wypożyczyć kolejną przez siebie wybraną. Bardzo sprawnie wszystko szło, książkę należało podsunąć pod czytnik, w tym momencie otwierało się konto danego czytelnika i dwa razy nacisnąć enter. Sposób wypożyczenia był taki sam.

dzień za ladą

Dzieciaki stwierdziły, że super łatwo, dopóki nie zaczęły się małe drobne potknięcia. Pani bibliotekarka musiała trochę dopomóc w chwili kiedy czytnik się „zawiesił”,kiedy trzeba było wejść na swoje konto przez wyszukiwarkę, zmienić datę jego ważności lub znaleźć konkretną książkę w katalogu on-line. Sprawdzić inne części serii, czy też kolejny tom powieści. Nawet nowej czytelniczce udało się samej założyć konto i wypożyczyć dla siebie bajkę.

Thursday the 21st. Custom text here