Artykuły

W magicznym świecie Harry'ego Pottera

   Zabawę zaczęliśmy o godzinie 19.00. Każdy przychodzący musiał „odnotować” swoją obecność wpisem do kroniki. Następnie miało miejsce oficjalne przywitanie wszystkich przez panią Agnieszkę oraz konkurs na najlepsze przebranie w stylu bohaterów powieści. Kiedy komisja podliczała głosy, dzieciaki w tym czasie pałaszowały pizzę, ufundowaną przez restaurację Atmosfera. Po kolacji nastąpiła część główna tego wieczoru.

P1210768

 

 

P1210787   P1210803

 

    Wypożyczalnia dla dzieci stała się Hogwartem – szkołą magii i czarodziejstwa, uczestnicy - uczniami, a panie bibliotekarki profesorami szkoły. Hogwart założyli czterej czarodzieje, dlatego został podzielony na cztery domy: Gryffindor, Slytherin, Revenclaw, Hufflepuff. Jak to w książce miało miejsce, tak i u nas uczniowie uczestniczyli w Ceremonii Przydziału do poszczególnych domów. Każda wyczytana osoba siadała na krześle, pani Iza (transmutowana profesor Sybilla Trelawney) nakładała jej na głowę czapkę – Tiarę Przydziału, a ta z kolei głosem pani Ani (transmutowanego profesora Dumbledore'a) przydzielała do konkretnego domu.

P1210812   

 

P1210833

   Każdy z domów został krótko scharakteryzowany przez panią Justynę (transmutowaną profesor McGonagall), po czym przystąpiliśmy do Turnieju Czterech Domów, w którym to uczniowie rywalizowali ze sobą, zdobywając punkty za osiągnięcia, ale też tracąc za złamanie zasad i złe zachowanie.

 P1210840   P1210842

 

P1210867

     Pierwszym naszym zadaniem było wykonanie różdżki i wymyślenie zaklęcia. O ile wykonanie różdżki okazało się łatwe, o tyle z wymyśleniem zaklęcia było już gorzej, więc liczba przyznanych punktów była różnorodna.
   
Kolejny turniej nosił nazwę „Skaczące żabki”. Reprezentanci domów mieli wykonać skok w dal. Zwyciężał autor najdłuższego skoku, otrzymując maksymalną ilość punktów, pozostali odpowiednio do przyznanego miejsca, o 5 punktów mniej.

 P1210889

 

                               P1210892

   Trzecim zadaniem była gra Qudditch (w książce jest to gra sportowa na miotłach, w której rzuca się piłkami do bramek – obręczy). Tutaj każdy zawodnik rzucał jeden raz woreczkiem do obręczy. Za każdy celny rzut można było zdobyć 10 pkt. Gra kończy się w momencie znalezienia „złotego znicza”.

 P1210901   P1210910

P1210915

   Uczestnicy każdego domu oraz ich opiekunowie otrzymali mapę, na której było zaznaczone miejsce ukrycia „znicza”. Dla każdej drużyny było to inne miejsce, więc po zapoznaniu się z mapą ruszyliśmy na poszukiwania. Kiedy znaleźliśmy się już w odpowiednim miejscu, czekała tam na nas informacja, że zdobyliśmy 50 pkt za znalezienie „złotego znicza” i aby otrzymać kolejną wskazówkę, musimy przeczytać fragment powieści „Harry Potter i Komnata Tajemnic”. Wskazówkę odnaleźliśmy na końcu czytanego rozdziału, były to pytania do krzyżówki, a rozwiązane hasło podpowiedziało nam, gdzie mamy się następnie udać.

 P1210918

                          P1210937

     Była to Wypożyczalnia dla dzieci, gdzie czekała na nas niespodzianka – atrakcja wieczoru, a mianowicie lekcja magii pod okiem profesjonalnego magika. Dzieciakom bardzo podobał się występ, a już szczególnie kiedy mogli asystować przy różnych sztuczkach. Uwieńczeniem występu było wyczarowanie przez nas wspaniałego tortu, który zjedliśmy ze smakiem.

 P1210943

P1210957       P1210984


P1210952

   Już tylko jedno zadanie dzieliło nas od rozstrzygnięcia Turnieju Czterech Domów. Był to konkurs wiedzy o Harrym Potterze. Każdy z domów musiał odpowiedzieć na kilkanaście pytań, dotyczących bohaterów i ich przygód. Konkurs ten wyłonił nam zwycięzców, którymi okazali się Krukoni – Dom Ravenclaw. Gratulacje dla dziewczyn: Antosi, Hani, Julki, Gabrysi, Marty, Oli i Małgosi. Wszyscy też otrzymali dodatkowe punkty za bardzo dobre zachowanie. :)

 P1210986

                                          P1210990

Naszą magiczną noc zakończyliśmy ogłoszeniem wyników, wręczeniem nagród i dyplomów.

 Dziękujemy Restauracji Atmosfera za ufundowanie dla dzieciaków pizzy :)

Dzieciakom dziękujemy za super zabawę. Zapraszamy za rok!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sunday the 16th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates