Artykuły

    Podczas tegorocznego tygodnia bibliotek, który odbył się pod hasłem „Biblioteka Przestrzenią dla Kreatywnych”, odwiedziła nas rodowita Januszkowiczanka pani Lilianna Kaczmarczyk.
  
Wyszywanie - Jej wielkie hobby, trwa już blisko 30 lat. Wyszywa haftem krzyżykowym, który nie jest haftem trudnym, ale czasochłonnym i wymagającym cierpliwości.

 

IMG 9452


   Wyszywa nie tylko na gotowych wzorach, co jest łatwiejsze, ale także na czystej kanwie, co jest zajęciem trudniejszym, gdyż każdy krzyżyk musi być policzony.
   Motywy czerpie z otaczającego świata, natura ożywiona, kwiaty i postacie sakralne to dla niej motywy przewodnie. Wszechstronność zainteresowań twórczych pani Lilianny pozwala nam podziwiać na wystawie wykonane szydełkiem serwety, obrusy i kartki okolicznościowe, jednak największym zainteresowaniem cieszył się obraz przedstawiający tygrysa którego wyszywała dwa miesiące.

IMG 9458

 

IMG 9461     IMG 9469

 

    Podczas kilkugodzinnego pokazu, dzieciom bardzo spodobała się taka technika choć początki nie były łatwe, to jednak każdy uczestnik z satysfakcją ukończył krótki kurs wyszywania. Atmosfera spotkania napawała wszystkich spokojem i wyciszeniem, choć nie brakowało entuzjastycznych pomysłów do dalszej pracy, to jednak sympatyczne spotkanie niestety dobiegło końca. Serdecznie dziękujemy za przybycie pani Liliannie i mamy nadzieje ze następne spotkanie odbędzie się niebawem.

 Kreatywni w bibliotece

 

      Kolejną propozycją dla „kreatywnych w bibliotece” to dzień za ladą biblioteczną, który cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony stałych czytelników filii bibliotecznej w Januszkowicach. Mali czytelnicy sami mogli wybrać swoją lekturę, otworzyć wirtualny katalog i wypożyczyć komputerowo książkę. Dzieciaki doskonale sprawdziły się w roli „młodszych bibliotekarzy” i wzorowo poradziły sobie z obsługą wypożyczeń.

 

Sunday the 16th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates