Artykuły

     11 września 2014 roku naszą bibliotekę odwiedziła Helena Buchner, autorka książek przedstawiających doświadczenia wielokulturowej społeczności naszego regionu. „Hanyska”, „Dzieci Hanyski”, „Dziewczyny z Koziej Górki” czy „Ciotka Flora” cieszą się w naszej bibliotece dużą popularnością, bowiem pisarka porusza tematy trudne, ale znane wielu mieszkańcom Śląska z własnego doświadczenia. Prozę Heleny Buchner wyróżnia także prosty, zrozumiały dla każdego język. Jest to mowa jej bohaterów - zwykłych mieszkańców śląskich wsi i miasteczek.

 

P1100896

 

 

           Pierwszą swoją powieść pt. „Hanyska” Helena Buchner wydała pod pseudonimem „Leonia”, gdyż z uwagi na poruszaną tematykę, bała się ujawnić swoje nazwisko. Ponieważ książka, wbrew obawom została odebrana bardzo dobrze, następne pozycje książkowe autorka podpisała swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Złożona tożsamość rdzennych mieszkańców tych ziemi i stosunki z ludnością napływową, trudny proces wzajemnego poznawania się to główne tematy poruszane w jej twórczości. Jej ostatnia powieść pt. „Ciotka Flora” jest trochę inna, gdyż porusza problemy starości i roli osób starszych w śląskich rodzinach.

 

P1100893

 

            Na zakończenie spotkania wywiązała się ciekawa dyskusja. Uczestnicy spotkania dzielili się własnymi odczuciami związanymi z wielokulturowością ziemi, na której żyją. Autorka zdradziła nam też, że pisze kolejną książkę, tym razem dla dzieci. Będą to legendy, ale współczesne.

 

P1100882      P1100899 

 

           

Naszych czytelników zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki,

które odbędzie się 22.09.2014 (poniedziałek) o godzinie 18.

            Rozmawiać będziemy o książce Ignacego Karpowicza „Sońka”

                                         Serdecznie zapraszamy !!!

 

Tuesday the 21st. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates