Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Tupcio Chrupcio w januszkowickim Przedszkolu

Utworzono dnia 29.03.2019
Czcionka:

14 marca 2019 roku Filia Biblioteczna w Januszkowicach przeprowadziła zajęcia czytelniczo-plastyczne w miejscowym Oddziale Przedszkolnym. Tego dnia poznaliśmy historię Tupcia Chrupcia.

 

 

        

 

Na początku usiedliśmy wszyscy w kole na dywanie. Następnie rozpoczęliśmy głośne czytanie. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści o Myszce. Główny bohater z wielką niecierpliwością czekał na przyjście na świat swojego braciszka, jednak urodziła mu się siostrzyczka.

 

 

 

Na początku nie był zadowolony, bo nie miał z kim grać w piłkę nożną, lecz później stwierdził ,że super jest być starszym bratem. Wysłuchana historia bardzo spodobała się Przedszkolakom. Przeprowadziliśmy krótką rozmowę na temat opowiadania oraz porozmawialiśmy o swoim rodzeństwie.Kolejnym punktem spotkania było własnoręczne zrobienie swojego Tupcia Chrupcia. Zrobiliśmy go z rolek po papierze toaletowym. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością, dzięki temu powstały przepiękne kolorowe myszki.

 

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie Milusińscy pożegnali Panią z biblioteki piosenką i tańcem. Dziękujemy za mile spędzony czas. Do zobaczenia!

 

"Uwaga: administratorem powyżej opublikowanych danych osobowych dzieci jest ich przedszkole."