Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie DKK – luty 2019 r. "25 lat niewinności. Historia Tomasza Komendy"

Utworzono dnia 25.04.2019
Czcionka:

Autor to dziennikarz, który specjalizuje się w tematyce przestępczości zorganizowanej i meandrach polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jest również reporterem programów telewizyjnych „Uwaga!” i „Superwizjer”.

 

Grzegorz Głuszak opisał prawdziwą historię Tomasza Komendy, niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i morderstwo. Komenda trafił do więzienia na podstawie dowodów, które po 18 latach, wszystkie zostały podważone w nowym, prokuratorskim postępowaniu.

 

Dramat młodego człowieka, szykanowanego i dręczonego w zakładach karnych nie pozwala spokojnie czytać tej książki, która budzi takie emocje, że nie chce się wierzyć, iż to wszystko wydarzyło się naprawdę. Nasza dyskusja nad tą książką była bardzo żywiołowa i gorąca, ale podszyta też pewnego rodzaju przerażeniem i smutkiem. Pytanie: „dlaczego i jak to się mogło stać ?” przewijało się przez cały czas.

Nasze dywagacje wzbogaciły jeszcze krótkie filmiki pokazujące nam najważniejsze aspekty tej historii. Wszyscy uznaliśmy, że książka jest trudna i przygnębiająca, ale warta przeczytania.

 

 

Na następne spotkanie DKK zapraszamy 27 marca (środa) o godz. 18. Omawiana książka to „Pożegnalne przyjęcie” Anny Fredriksson. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !