Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wrześniowe spotkanie Klubu

Utworzono dnia 11.09.2023

Pierwsze po wakacjach spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 7 września 2023 roku. Pełni powakacyjnej energii, stęsknieni za sobą i naszymi spotkaniami, przy tradycyjnej kawie i ciastku, rozmawialiśmy o książce Anny Sakowicz „Siła miłości”.

Uczestnicy spotkania podczas dyskusji nad książką.

Anna Sakowicz to znana polska pisarka, która pisaniem zajęła się od 2014 roku, kiedy to zamieszkała w Starogardzie Gdańskim. Debiutowała zbiorem opowiadań i humoresek, ale wkrótce ukazały się jej powieści obyczajowe. Autorka mówi o swoim życiu prywatnym: „Jestem mamą dorosłej już córki, żoną najwspanialszego męża na świecie i posiadaczką dwóch kocich łobuzów. Zbieram stare książki i uwielbiam jeździć na rowerze. A pisząc, spełniam swoje życiowe marzenie. Kocham to, co robię i wyciskam życie jak cytrynę, bo mam je tylko jedno.”

Uczestnicy spotkania podczas dyskusji nad książką.

„Siła miłości” to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, dlatego też wzbudziła w nas wiele emocji i refleksji. Książka bardzo wnikliwie i dogłębnie pokazuje trudny temat rodzicielstwa zastępczego i problemy, z którymi takie rodziny się mierzą. Historia głównej bohaterki Malwiny rodzi pytanie – czy matka zastępcza może zbudować z opiekowanym dzieckiem więź równie silną jak ze swoimi rodzonymi dziećmi? Ta bolesna i głęboko poruszająca opowieść o trudnej miłości, jej granicach i sile nie pozostawiła nikogo obojętnym. Jak bowiem rozwiązać sytuację, gdy nasza miłość rani osoby nam najbliższe? Książka pozostawia czytelnika z trudnymi pytaniami, na które nie ma satysfakcjonującej odpowiedzi. Nasza dyskusja była bardzo emocjonalna, tym bardziej, że zakończenie powieści jest otwarte i pozwala na snucie domysłów jak ta historia się zakończyła.

Grupa uczestników podczas spotkania z omawianą książką

Wszyscy uznaliśmy, że książka jest warta przeczytania, choć nie należy do lekkich, łatwych i przyjemnych.

 

 

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek