Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Styczniowe spotkanie Klubu

Utworzono dnia 26.01.2023

Doktor Edith Eger to uznana terapeutka, która przeżyła Holokaust, a przeżycia z obozu koncentracyjnego mocno odbiły się na jej psychice. Na studia udało jej się pójść dopiero w wieku czterdziestu lat, a pracę nad poradnikiem „Dar” rozpoczęła w wieku aż dziewięćdziesięciu dwóch lat! Książka podzielona jest na dwanaście rozdziałów, a każdy z nich niesie za sobą pewną lekcję popartą przykładami z życia autorki lub jej pacjentów. 

Uczestnicy spotkania DKK

Tytuł też obrazuje słowo „dar” inaczej, bo zdaniem autorki darem jest możliwość kierowania własnym losem. Książka daje nam nauki, byśmy w żaden sposób nigdy się nie poddawali. Zdecydowanie polecamy wszystkim do przeczytania!

Natomiast książka „Kajś” Zbigniewa Rokity to laureatka Nagrody Nike za 2021 rok, zarówno w kategorii wybór jury oraz wybór czytelników. Autor to polski pisarz, dziennikarz i reporter. Urodził się w 1989 roku, jest absolwentem Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najlepszą recenzją o czym jest ta książka są chyba słowa Małgorzaty Szejnert: „Autor tej ważnej książki wyznaje, że długo przepraszał się ze swoją śląskością. Teraz pomaga nam zrozumieć dramat krainy leżącej na pograniczu kultur i historii – dlaczego Śląsk ciągle jest „kajś”, a nie w centrum polskiej świadomości”. 

Uczestnicy spotkania DKK. W głębi moderator spotkania prezentuje omawiane książki.

„Kajś” to opowieść o poszukiwaniu korzeni, poszarpanej podziałami i cierpieniem ziemi, gdzie nic nie jest czarno-białe i proste. Nasza rozmowa o tej książce była bardzo emocjonalna, ponieważ prawie każdy z nas mógł odnieść się do poruszanych problemów z autopsji. Smaczku naszej dyskusji dodawał fakt, iż mogliśmy osobiście poznać autora, z którym w ubiegłym roku mieliśmy spotkanie.

 

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek