Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Marcowe spotkanie Klubu

Utworzono dnia 07.03.2023

2 marca 2023 roku spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, aby porozmawiać o poruszającej powieści Nataszy Sochy „Dom marionetek”.

Natasza Socha to znana dziennikarka, felietonistka, pisarka, autorka powieści obyczajowych i książek dla dzieci. Zajmuje się również malarstwem i rzeźbą. Swój czas dzieli między rodzinnym Poznaniem a niemiecką wsią Monschau, gdzie powstają jej książki.

Grupa uczestników w czasie dyskusji nad omawianą książką.  

      Książka to pozornie lekka powieść obyczajowa, która z każdą przeczytana stroną zaczyna mrozić klimatem i niepokojącym suspensem. Dotyka bolesnych spraw i niezapomnianych traum z dzieciństwa, które nieprzepracowane kładą się cieniem na dorosłe życie. Autorka świetnie opisała emocje, lęki i pragnienia bohaterów, chociaż żadnego z nich nie można jednoznacznie ocenić. „Dom marionetek” pokazuje do czego może doprowadzić pielęgnowana przez lata nienawiść, ale również - brak rozmowy, empatii i zrozumienia. Toksyczne relacje będące pokłosiem przeszłości i przemocy domowej prowadzą nas do szukania odpowiedzi na zasadnicze pytanie: „zemsta czy wybaczenie – co przynosi większą ulgę?”

Uczestnicy spotkania wraz z omawianą książką.

       Dyskusja, jak zawsze zresztą w naszym gronie, była bardzo ciekawa i emocjonalna. I byliśmy zgodni, iż książka, choć trudna i mroczna, warta jest przeczytania i polecenia innym.

 

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek