Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Majowe spotkanie Klubu

Utworzono dnia 01.06.2023

30 maja spotkaliśmy się po raz kolejny w tym roku, aby w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o powieści Nicole Trope „Zaginiony chłopiec”. Nicole Trope jest autorką niepokojących i wciągających thrillerów, w których w sposób zaskakujący opowiada o tym, jak sekrety i brak komunikacji między bliskimi mogą rozbić rodzinę i doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Grupa uczestników spotkania w czasie dyskusji

„Zaginiony chłopiec” to książka, która porusza bolesny problem porwań rodzicielskich. Okrutnego czynu, który krzywdzi nie tylko jednego z rodziców, ale jest również agresją skierowaną na niedojrzałą psychikę dziecka. Akcja powieści toczy się w Australii, więc wydaje się , że tamtejsze realia nijak nie przystają do naszej rzeczywistości. Ale okazuje się, że w Polsce policja notuje co roku ok. 600 porwań rodzicielskich, a podobnych sytuacji jest o wiele więcej, ponieważ nasze prawo dziwnie definiuje tę kwestię.

Narracja powieści prowadzona jest dwutorowo: w czasie rzeczywistym i kolejnych latach upływających od porwania, z perspektywy różnych bohaterów. Pozwala to lepiej wczuć się w ich emocje i przeżycia, ponieważ każda postać oddana jest wiarygodnie, z dużą znajomością ludzkiej psychiki.

Uczestnicy spotkania podczas dyskusji

Nasi Klubowicze stwierdzili, iż książka wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu aż do końca. Bardzo angażuje czytającego i szczerze można ją polecić innym, gdyż niesie w sobie duży ładunek emocji i wrażeń.

 

 

Wakacje w bibliotece

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek