Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Listopadowe spotkanie Klubu

Utworzono dnia 23.11.2023

21 listopada spotkaliśmy się w ramach naszego bibliotecznego Dyskusyjnego Klubu Książki, aby porozmawiać o powieści Kii Abdullah „Najbliższa rodzina”.
Kia Abdullah (ur. 1982 r. w Londynie) jest autorką bestsellerów Timesa i pisarką podróżniczą. Jest także założycielką Asian Booklist , organizacji non-profit, która opowiada się za różnorodnością w wydawnictwach, promując nowości książkowe z Azji. Od 2007 roku zajęła się tym, o czym zawsze marzyła – pisaniem. Prywatnie twierdzi, iż nienawidzi gotować, uwielbia za to podróże.

 

Uczestnicy słuchają prowadzącej spotkanie

 

„Najbliższa rodzina” to książka, w której nic nie jest oczywiste, choć wydaje się, że jest inaczej. Porusza ona wiele ważnych tematów: ciężka choroba członka rodziny, poronienie, zdrada, relacje rodzinne, poczucie winy, wybory życiowe, wartości i marzenia. I przede wszystkim przewijające się pytanie: ile jesteśmy w stanie poświęcić dla najbliższej rodziny? Jakiego wyboru dokonać, jeśli chodzi o życie dziecka, którego matką jest własna siostra, nasza jedyna i najbliższa rodzina ? Czy w imię ochrony bliskiej osoby przed cierpieniem możemy decydować o czyimś życiu ? Emocje, które nam towarzyszą podczas czytania pozostają z nami na długo zmuszając do refleksji - czy można kochać kogoś za bardzo?

 

Dyskusja nad omawianą książką

Uczestnicy spotkania wraz z omawianą książką

Podczas dyskusji stwierdziliśmy, że książka „Najbliższa rodzina” pochłonęła nas, wstrząsnęła nami i przede wszystkim zaskoczyła zakończeniem. Na pewno nie jest to lektura, którą da się szybko zapomnieć. Pomimo fikcji literackiej bardzo prawdziwa i zdecydowanie warta polecenia!

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek