Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Wszystko, co powiesz” Gillian McAllister oraz „Lockdown” Roberta Ziębińskiego – marzec 2022 r.

Utworzono dnia 14.03.2022

Pierwsze w tym roku spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 9 marca. Cała nasza „super grupa” stęskniona za sobą i naszymi dyskusjami przy kawie i ciastku, stawiła się w komplecie, aby porozmawiać o dwóch książkach: „Wszystko, co powiesz” Gillian McAllister oraz „Lockdown” Roberta Ziębińskiego. Książki – bardzo różne i zdecydowanie inne od tych omawianych do tej pory przez nas, wzbudziły żywą dyskusję i skrajne opinie.

                                             Uczestnicy spotkania w czasie dyskusji

„Lockdown” Roberta Ziębińskiego to powieść sensacyjno-kryminalna, której akcja toczy się w ciągu trzech pierwszych dni od wybuchu w Polsce epidemii. Cały kraj zostaje sparaliżowany, na ulice wychodzi wojsko i policja a bardzo zjadliwy wirus szybko zabija. I właśnie takie realia stanowią tło do opowiedzianej historii porwania dla okupu córki miliarderki Olgi Maj. Przerysowana pandemiczna rzeczywistość, gdzie nawet fortuna nie chroni, a bardzo realistyczny opis choroby zdecydowanie działa na wyobraźnię czytelnika. Tym bardziej , że „lockdown” i „pandemia” nie są dla nas wszystkich tylko pustymi słowami, ale czymś, z czym mierzymy się na co dzień.  
      

Grupa osób uczestniczących w spotkaniu.                                                                                                                                                                                                                                                       

Natomiast „Wszystko, co powiesz” Gillian McAllister to książka, która posiada unikatową formułę, ponieważ najciekawsza i najbardziej zaskakująca jest w niej jej konstrukcja. Narracja prowadzona jest dwutorowo, pokazując nam dwie możliwości rozwoju akcji, w zależności od podjętej przez główną bohaterkę decyzji. Do samego końca czytelnik nie wie, jaka ona będzie. To świetna książka o zasadach moralnych, wyborach, które dokonujemy i ich konsekwencjach. Widzimy jak wyrzuty sumienia potrafią zniszczyć nam życie, a poczucie winy nie pozwala normalnie funkcjonować. Powieść jest idealna dla Dyskusyjnego Klubu Książki, ponieważ pytania: „co ja bym zrobiła?”, „jaką decyzję bym podjęła?”, „zataiłabym czy nie popełnione zło?” skłaniają do refleksji, przemyśleń i dyskusji. A dyskusja, jak zawsze w naszym gronie, była bardzo emocjonalna i ciekawa, ponieważ było o czym rozmawiać !

Uczestnicy spotkania DKK

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek