Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie DKK - ”Kilka słów o miłości” Tomasz Kieres – czerwiec 2022 r.

Utworzono dnia 04.07.2022

Ostatni raz przed wakacjami spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 30 czerwca, aby porozmawiać o powieści Tomasza Kieresa „Kilka słów o miłości”. Aby podkreślić wakacyjny już charakter naszego spotkania pojechaliśmy nad jezioro w Januszkowicach, gdzie na łonie natury pijąc kawę dyskutowaliśmy o przeczytanej książce.

Tomasz Kieres to autor poczytnych powieści obyczajowych, jak sam pisze o sobie absolutnie niereformowalny idealista, wierzący w miłość, kochający mąż i ojciec trzech córek. Ponadto audiofil i miłośnik dobrego kina oraz wielki przyjaciel wszelkich zwierząt. Jako czytelnik lubi nie tylko literaturę obyczajową, ale i mroczne narracje Jo Nesbo czy prozę Nicka Hornby’ego. Chętnie sięga też po klasykę literatury światowej. Jego pierwsza książka pt. „Tu i teraz” ukazała się w 2017 roku. Została bardzo ciepło przyjęta przez miłośniczki gatunku i od tego czasu autor, z podziwu godną regularnością, oddaje w nasze ręce kolejne pozycje.

„Kilka słów o miłości” to książka, która powstała w 2020 roku. Opowiada o miłości, przyjaźni i trudnych wyborach, które życie stawia przed każdym z nas. Główny bohater i jednocześnie narrator powieści – Szymon opowiada nam tę historię z męskiego punku widzenia. Dużo tu dylematów i rozterek wszystkich bohaterów. To opowieść o sile rozmowy, szczerości i umiejętności słuchania. Wśród naszych klubowiczów najwięcej emocji zrodziło pytanie : „czy możliwa jest przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną? ”W toku dyskusji, która się wywiązała przewijały się różne zdania. Ale jak zawsze w naszym gronie potrafimy się pięknie różnić i opinie, które padały były bardzo ciekawe i różnorodne.

 

DKK czerwiec 2022

Utworzono dnia 04.07.2022, 10:48

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek