Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Zamrożona" i "(Nie)młodość” - Natasza Socha - czerwiec

Utworzono dnia 31.08.2021

                                           Uczestnicy spotkania w czasie dyskusji   Uczestnicy spotkania podczas dyskusji
By
ły to dwie pozycje znanej polskiej pisarki, dziennikarki, felietonistki, malarki i ilustratorki - Nataszy Sochy. Zadebiutowała ona powieścią „Macocha”, dobrze ocenioną przez czytelników. Do tej pory ma już na swoim koncie kilkanaście książek, w których w sposób dowcipny i mądry pisze o sprawach poważnych i prawdziwych życiowych problemach. Książki jak to zwykle u tej autorki są o kobietach i dla kobiet. O ich słabościach, sile i mądrości. Pierwsza omawiana przez nas to „Zamrożona”. Poprzez historię głównej bohaterki pisarka pokazuje jakie są mechanizmy prowadzące do niewierności małżeńskiej. Autorka nie ocenia bohaterów, ale sposób poprowadzenia narracji prowokuje do rozważań i dyskusji nad sensem wierności oraz genezą zdrady.
Druga książka to „(Nie)młodość”, będąca pięknym hołdem dla osób starszych oraz dowodem na to, że starość jest tylko stanem umysłu i nie każdy z nas czuje się na tyle lat, ile pokazuje jego PESEL. Dowiadujemy się, że jednak dialog między starością a młodością jest możliwy a starsi ludzie też miewają pasje, marzenia i plany. Dzięki naprzemiennej narracji poznajemy grzechy młodości i starości z ich perspektywy.
Jak zawsze u nas wszyscy klubowicze chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami na tematy przedstawione w książkach, wzbogacając je dodatkowo historiami z własnego życia. Samo spotkanie na łonie przyrody miało też swój urok i długo nie mogliśmy się rozstać, ciesząc się swoją obecnością.

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek