Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Miłość na instagramie #w_średnim_wieku” - Zara „Moja historia Otylia Jędrzejczak” - Paweł Hochstim, Paweł Skraba - marzec 2021 rok

Utworzono dnia 17.03.2021

    Po bardzo długiej, bo aż rocznej przerwie, spowodowanej panującą pandemią koronawirusa, stęsknieni za sobą i naszymi nieraz burzliwymi dyskusjami, wznawiamy działalność naszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Ze względu na istniejącą sytuację i niemożność spotkania się osobiście, swoimi wrażeniami o przeczytanych książkach dzielimy się wirtualnie. Formuła ta nie zaspakaja oczywiście naszych oczekiwań, traktujemy ją jako tymczasową, głęboko wierząc, że już wkrótce spotkamy się osobiście przy kawie i ciastku.

    Dwie książki, o których rozmawialiśmy to bardzo różne pozycje. „Moja  historia” Otylii Jędrzejczak to bardzo dobra, świetnie napisana książka, wzbogacona fragmentami skrupulatnie prowadzonych pamiętników, listami do brata oraz własnymi próbkami poetyckimi. Słynna pływaczka otwiera się przed czytelnikami, a jej historia pokazuje, jak ulotne są chwile szczęścia. Książka daje nadzieję, że nawet po najgorszym nadchodzi          w życiu to co dobre.  Druga książka to historia będąca poniekąd znakiem naszych czasów, gdzie internetowe znajomości zastępują realne życie. Wydają się ciekawsze, bardziej ekscytujące niż rutyna codzienności. Widzimy jak wielką siłę ma Internet i portale randkowe. Stają się one odskocznią, która może uzależniać. Książkę czyta się bardzo lekko, to typowo kobieca pozycja.

Naszym klubowiczkom zdecydowanie bardziej podobała się książka Otylii Jędrzejczak i szczerze ją wszystkim polecają !


 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek