Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Nikt nie idzie” Jakuba Małeckiego oraz „Śnieżynki” Liliany Fabisińskiej

Utworzono dnia 22.01.2020

      20 stycznia 2020 roku nasz biblioteczny Dyskusyjny Klub Książki rozpoczął kolejny rok działalności. Spotkaliśmy się, aby porozmawiać o dwóch książkach polskich autorów: „Nikt nie idzie” Jakuba Małeckiego oraz Śnieżynki” Liliany Fabisińskiej.
       Jakub Małecki to tłumacz oraz pisarz zaliczany początkowo do nurtu fantastyki, obecnie piszący głównie literaturę obyczajową. Jest autorem wielu opowiadań i powieści, m.in. bestsellerowych:”Rdzy”, „Dygotu” i „Śladów”, nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE.
     Liliana Fabisińska jest dziennikarką i pisarką, z wykształcenia kryminolog i pedagog. Studiowała w Polsce i RPA. Jest autorką sztuk teatralnych i książek dla dzieci i młodzieży, pisze również dla dorosłych kryminały, thrillery i powieści obyczajowe.
     „Nikt nie idzie” to powieść, w której buzują wielkie emocje. Opowieść o ludziach w dużym mieście, o ich miłości i samotności. Książka niełatwa w odbiorze, ale mądra   i ważna. Opinie o niej były bardzo zróżnicowane wśród naszych klubowiczów, ale jeszcze więcej emocji wzbudziła w nich powieść „Śnieżynka”. Książka porusza problem in vitro oraz adopcji ludzkich embrionów. Autorka opowiada nam historię dwóch par małżeńskich, których przypadkowe spotkanie było początkiem dramatu, który rozegrał się później. To książka o przyjaźni, zaufaniu i rodzinnych sekretach.  Ale przede wszystkim książka o tym, że sami nie wiemy jak byśmy się zachowali w danej sytuacji. Trudne i delikatne meritum sprawy przysporzyło naszym klubowiczom wiele rozterek i wątpliwości. Ale to tylko potwierdza fakt, że książka jest warta przeczytania i zostaje w pamięci na długo!

Następne spotkanie DKK  odbędzie się 25.02.2020 o godz. 17.00

Rozmawiać będziemy o książce „Bluszcz” Anny H. Niemczynow, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !

 

DKK styczeń

Utworzono dnia 22.01.2020, 15:24


 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek