Wizyta w przedszkolu

Utworzono dnia 21.11.2019

20 listopada 2019 roku Filia Biblioteczna w Krępnej zorganizowała zajęcia czytelniczo-plastyczne dla przedszkolaków. Tego dnia dzieci poznały Kamishibai – papierowy teatr. Na początku dzieci musiały użyć magicznego zaklęcia aby otworzyć tajemniczą skrzynkę.

Po kilkukrotnym wspólnym wypowiedzeniu słów „Abrakadabra” drzwiczki otwarły się. Małym słuchaczom została zaprezentowana bajka pt. „Przygody pingwina Pingo”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i w pełnym skupieniu wysłuchały opowieści do końca. Następnie odpowiadały na stawiane im pytania i wspólnie opowiedzieliśmy sobie jakie przygody przeżył Pingo i kogo spotkał na swojej drodze.

W drugiej części spotkania każdy przedszkolak otrzymał do pokolorowania obrazek, przedstawiający głównego bohatera.

Milusińscy bardzo się postarali. Dziękujemy za spotkanie. Do zobaczenia!