Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Tydzień czytania e-książek 2022 z IBUKIEM Librą

Utworzono dnia 02.03.2022

Ibuk libra poleca swoje zasoby na tydzień czytania e-booków.

Zapraszamy do korzystania z oferty e-książek w naszej bibliotece w ramach kolejnej edycji święta, które w tym roku rozpoczyna się 6 marca i potrwa do 12 marca. Czym jest tydzień czytania e-booków? To święto każdego świadomego czytelnika, który nie boi się korzystać z nowych technologii.

czytaj dalej na temat: Tydzień czytania e-książek 2022 z IBUKIEM Librą

Spotkań z pasjami – ciąg dalszy….

Utworzono dnia 02.03.2022

Seniorki oglądają wywiad z Teresą Lipowską.

Seniorzy z Żyrowej, Krępnej oraz Rozwadzy mieli okazję oglądać spotkanie z panią Teresą Lipowską, które odbyło się w ramach projektu edukacyjnego Fundacji Orange „Spotkania z pasjami”, zaadresowanego przede wszystkim do osób starszych. 

czytaj dalej na temat: Spotkań z pasjami – ciąg dalszy….

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Licząc gwiazdy” Urszuli Jaksik oraz „Dylemat” B.A. Paris – listopad 2021 r.

Utworzono dnia 26.11.2021

Klubowiczki na tle plakatu promującego spotkanie.

Kolejne spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 23 listopada. Przy kawie i pysznym ciastku rozmawialiśmy o dwóch książkach: „Licząc gwiazdy” Urszuli Jaksik oraz „Dylemat” B.A. Paris. Książki - jakże różne - wzbudziły wiele emocji i wywołały burzliwą dyskusję, która sprowadzała się do podstawowego pytania: czy nie mówienie najbliższym prawdy, aby zaoszczędzić im cierpienia jest dobrym rozwiązaniem ? Czy też kłamstwo pozostaje zawsze kłamstwem ?

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Licząc gwiazdy” Urszuli Jaksik oraz „Dylemat” B.A. Paris – listopad 2021 r.

Święto Niepodległości

Utworzono dnia 17.11.2021

Zdjęcie przedstawia bibliotekarki czytające wiersze. W tle widać flagę polską oraz migawki okolicznościowej prezentacji multimedialnej.

9 listopada, na zaproszenie DDP „Jarzębinka” w Zdzieszowicach, Biblioteka uczestniczyła w spotkaniu z okazji Święta Niepodległości. Spotkanie przebiegło w podniosłej atmosferze.

czytaj dalej na temat: Święto Niepodległości

Wernisaż Haliny Veres

Utworzono dnia 15.10.2021

Halina Veres pokazuje uczestnikom, jak malować techniką japońską

Dnia 7 października miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pani Haliny Veres - mieszkanki Zdzieszowic. Artystka jest emerytowaną nauczycielką i tłumaczką przysięgłą języka angielskiego. Malarstwem interesowała się od zawsze. Kiedy częściowo zakończyła pracę zawodową skorzystała z możliwości powrotu do malowania.

czytaj dalej na temat: Wernisaż Haliny Veres

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Macochy” Danuty Awolusi oraz „Zranić marionetkę” Katarzyny Grocholi – październik 2021 r.

Utworzono dnia 14.10.2021

Uczestniczki spotkania pozujące do zdjęcia. W rękach trzymają omawiane książki

6 października nasze niezawodne grono klubowiczów spotkało się, po raz kolejny w tym roku, aby porozmawiać o dwóch książkach znanych polskich pisarek: Danuty Awolusi i Katarzyny Grocholi. Książki jakże różne, poruszające całkiem inne problemy, ale na pewno warte przeczytania i przedyskutowania.

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Macochy” Danuty Awolusi oraz „Zranić marionetkę” Katarzyny Grocholi – październik 2021 r.

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Utworzono dnia 07.10.2021

Na zdjęciu widać pisarkę, którą wita bibliotekarka

23 września 2021 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrowej, dzięki uprzejmości gospodarzy, zorganizowane zostało spotkanie dla dzieci z panią Barbarą Kosmowską. Jest to polska pisarka, poetka i filolożka, która posiada w swoim dorobku zarówno książki dla dorosłych jak i dla dzieci.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Odwiedziny przedszkolaków z PP nr 5

Utworzono dnia 01.10.2021

Przedszkolaki oglądaja książeczkę przed biblioteką

Już prawie miesiąc trwa nowy rok szkolny, a więc pora na odwiedziny przedszkolaków. Tym razem odwiedziły nas aż dwie grupy z Publicznego Przedszkola nr 5: Sówki i Kotki. Spotkaliśmy się przed biblioteką, ze względu na panujące ciągle obostrzenia epidemiologiczne.

czytaj dalej na temat: Odwiedziny przedszkolaków z PP nr 5

Narodowe Czytanie 2021

Utworzono dnia 09.09.2021

Uczestnicy spotkania Narodowe Czytanie na placu z fontanna w Zdzieszowicach

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Zdzieszowicach oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II po raz kolejny przyłączyli się do akcji Narodowe Czytanie. Jest to akcja społeczna, której celem jest promocja czytelnictwa. Organizowana jest od 2012 roku przez Prezydenta RP.  W tym roku obchodziliśmy jej dziesięciolecie.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie 2021

Legimi - Ebooki już w naszej bibliotece

Utworzono dnia 18.12.2020


 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek